Intuitiivpedagoogika kursused Tartu Maarja Koolis 11.-13. oktoober 2013

Paar päeva tagasi sain teada, et Sinikka siiski ei tule Eestisse, kuna haigestus. Teda asendab tema õpilane Triin Tarn.

Rõõm on teatada kolmandast IP kursusest Eestis, kus õpetajateks on vana hea kolmik Pär, Merete ja Sinikka. Kes on osalenud IP kursustel, nendele ei ole vaja õpetajate headust tõestada, aga uutele huvilistele tutvustuseks mõned mõtted nendi enda suust:

Pär Ahlbom Mängud ja harjutused   Lapsed mängivad. Mängides nad kasvavad, arenevad ja õpivad. Selle põhieelduseks on teatav sisemine ja väline rahulolu. Läbi improvisatsiooni, vaba ja teadliku harjutamise ning mängimise, püüame me leida seda rahulolu ning musikaalsuse alget, mis ühtlasi aitab meil eristada sunnitud olekut vabast.

Merete Lövlie Maalimine  Kuidas leiab inimene loomingulisuse iseendas? Minu juures tehakse seda paberi ja värvidega, sest värvid kõnetavad meie sisemaailma kõige otsesemalt. Mina aitan sul värvide abil avada oma loovuse. Võõrad pildid kaovad ja sa leiad enda pildimaailma.

Sinikka Mikkola Werbeck laulu koolitus  Inimesel on hääl, mida on võimalik õppida katetest vabastama, kui end koolitada. Seega pole tarvis koolitada mitte häält, vaid inimest. Inimene vajab äratundmist, kuidas vabastada oma hääl takistustest, mis ei lase sellel vabalt kõlada ja seisavad justkui tee peal ees.

Sinikka haigestumise tõttu on ka seekordsel koolitusel Werbeck laulu õpetajaks               Triin Tarn – Werbeck laul köitis mind esimesest hetkest ja nüüdseks olen tegelenud sellega seitse aastat, alates 2006 aastast. Minu õpetajateks on Sinikka Mikkola ja Pär Ahlbom Rootsist. Olen osalenud kuus aastat ”Intuitive Pedagogy” kursusel (laulmine, rütm, liikumine, mängud, maalimine, kommunikatsioon ja pedagoogika). Õpingud Sinikka Mikkola laulukoolis ”Sångforum” on kestnud kolm aastat.

Infot IP kohta tasub vaadata veel:

http://eduintu.eu/en/

Kursused algavad reedel 11. oktoobril 2013 Tartu Maarja Koolis Puiestee 126 keskmises koolimajas. Uksed on kursuslastele avatud kella 16-st, et end sisse sättida ööbimiseks ja registreeruda. Kell 18.00 on õhtusöök ja peale seda kursus algabki.

Pühapäeval lõpeb kursus kella 4-st, ent koolimaja jääb avatuks õhtuni, et anda aega sisekaemusteks, aruteludeks, muljetamiseks ja rahulikuks lahkumiseks. Kuigi päevakava võib muutuda, saan esmakordselt osalejate jaoks anda orienteeruva laupäevase päevakava:

  • 9.00- hääleharjutused (Pär)
  • 10.00- teepaus
  • 10.30- liikumine (Pär), lauluharjutused (Sinikka), maalimine (Merete)
  • 12.15- lõuna
  • 15.00- lauluharjutused (Sinikka), maalimine (Merete)
  • 16.30- teepaus
  • 17.00- liikumine (Pär), lauluharjutused (Sinikka), maalimine (Merete)
  • 18.30- õhtusöök
  • 19.30- mängud (Pär)
  • 20.30- ühislaulmine

Ööbimine on koolimajas, madratsid saab kohapealt.

Koolituse läbinud saavad tunnistuse.

Kursus on ingliskeelne. Kellel on vaja abi tõlkimisel, palun anda teada enne kursuste algust.

Koolitustasu on 110 EUR, mis sisaldab nii toitlustamist kui ööbimist. Kaugelt tulijate jaoks on kulutused nagunii suuremad, seetõttu on hind sama ka nende jaoks, kes ööbimist ei vaja.

Osaleda saavad 30 täishinnaga ja 20 tudengisoodustusega  (bac. ja mag. statsionaarse õppega) inimest. Eelregistreerimiseks tuleb 10 € (tudengitel 5€) üle kanda Intuitiivkooli arvele, mis on garantiiraha korraldajatele ja ka osalejale. Loobumisel seda tagasi ei maksta. Ülejäänud summa (100€ või 50€) saab tasuda ka kursuse ajal.Tudengitele soodustus 50 %.

Kursustel pakutakse taimetoitu. Erisoovide korral andke sellest eelnevalt teada.

Eelregistreerimine aadressil irene.sargla@gmail.com

Tasuda MTÜ Intuitiivkool a/a 10220210042220 SEB pank. Selgitusse palun lisada oma nimi ja IP 11.-13.10.2013.

mängimiseni!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s