Intuitiivpedagoogika kursus Eestis 08.-10.märts 2013

Juba teist korda tulevad Eestisse kursust tegema Rootsi Solvik Kooli ja Intuitiivpedagoogika kursuse õpetajad Pär Ahlbom, Merete Lövlie. Kahjuks ei saa seekord osaleda Sinikka Mikkola.  Septembris toimunud IP kursusel Maarja Koolis oli ligi 80 osalejat, neist 15 Leedust. Tagasiside oli väga positiivne, nii osalejate kui ka õpetajate poolt.  Nagu Merete ärasaatmisel ütles: ” There was a touch!”.

Ühe osaleja sõnad: “Minu jaoks võiksid IP kursuse märksõnadeks olla eluprotsesside tavapärasest intensiivsem tunnetamine enese olemuses ja rõõm, mida see kaasa toob.”

Õpetajate sõnad oma tegevuste kohta on järgmised:

Pär Ahlbom Mängud ja harjutused   Lapsed mängivad. Mängides nad kasvavad, arenevad ja õpivad. Selle põhieelduseks on teatav sisemine ja väline rahulolu. Läbi improvisatsiooni, vaba ja teadliku harjutamise ning mängimise, püüame me leida seda rahulolu ning musikaalsuse alget, mis ühtlasi aitab meil eristada sunnitud olekut vabast.

Merete Lövlie Maalimine  Kuidas leiab inimene loomingulisuse iseendas? Minu juures tehakse seda paberi ja värvidega, sest värvid kõnetavad meie sisemaailma kõige otsesemalt. Mina aitan sul värvide abil avada oma loovuse. Võõrad pildid kaovad ja sa leiad enda pildimaailma.

Sinikka Mikkola Werbeck laulu koolitus  Inimesel on hääl, mida on võimalik õppida katetest vabastama, kui end koolitada. Seega pole tarvis koolitada mitte häält, vaid inimest. Inimene vajab äratundmist, kuidas vabastada oma hääl takistustest, mis ei lase sellel vabalt kõlada ja seisavad justkui tee peal ees.

Sinikka haigestumise tõttu on seekordsel koolitusel Werbeck laulu õpetajaks                Triin Tarn Werbeck-laul köitis mind esimesest hetkest ja nüüdseks olen tegelenud sellega seitse aastat, alates 2006 aastast. Minu õpetajateks on Sinikka Mikkola ja Pär Ahlbom Rootsist. Olen osalenud kuus aastat ”Intuitive Pedagogy” kursusel (laulmine, rütm, liikumine, mängud, maalimine, kommunikatsioon ja pedagoogika). Õpingud Sinikka Mikkola laulukoolis ”Sångforum” on kestnud kolm aastat.

Kursused algavad reedel 08. märtsil 2013 Tartu Maarja Koolis Puiestee 126 keskmises koolimajas. Uksed on kursuslastele avatud kella 16-st, et end sisse sättida ööbimiseks ja registreeruda. Kell 18.00 on õhtusöök ja peale seda kursus algabki. Kuigi päevakava võib muutuda, saan esmakordselt osalejate jaoks anda orienteeruva päevakava:

  • 9.00- hääleharjutused (Pär)
  • 10.00- teepaus
  • 10.30- liikumine (Pär), lauluharjutused (Triin), maalimine (Merete)
  • 12.15- lõuna
  • 15.00- lauluharjutused (Triin), maalimine (Merete)
  • 16.30- teepaus
  • 17.00- liikumine (Pär), lauluharjutused (Triin), maalimine (Merete)
  • 18.30- õhtusöök
  • 19.30- mängud (Pär)
  • 20.30- ühislaulmine

Pühapäeval toimub lõpetamine peale teepausi kell 17.00 ja päevased tegevused võivad muutuda.

Ööbimine on koolimajas, madratsid saab kohapealt.

Koolituse läbinud saavad tunnistuse.

Kursus on ingliskeelne. Kellel on vaja abi tõlkimisel, palun anda teada enne kursuste algust.

Koolitustasu on 110 EUR, mis sisaldab nii toitlustamist kui ööbimist. Kaugelt tulijate jaoks on kulutused nagunii suuremad, seetõttu on hind sama ka nende jaoks, kes ööbimist ei vaja.

Tudengitele soodustus 50 %.

Kursustel pakutakse taimetoitu. Erisoovide korral andke sellest eelnevalt teada.

Kuna koolimaja kahjuks üle 80 inimese ei suuda mahutada, on vajalik eelregistreerimine, aadressil irene.sargla@gmail.com

Tasuda MTÜ Intuitiivkool a/a 10220210042220 SEB pank. Selgitusse palun lisada oma nimi ja IP 08.-10.03.2013.

Vaata lisaks:  www.intu.se

http://evelintamm.posterous.com

http://kohtumisteruum.wordpress.com

mängimiseni!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s